ITF-logo.png
hlavný partner
hlavný partner
Náš instagram
Náš instagram
stránka na FB
stránka na FB
unnamed.png

Taekwon Do Academy Nové Zámky

Taekwondo3.png
mTKD.gif

Taekwon Do Academy Nové Zámky 

Náš klub bol založený  6. marca 2013 pod jeho aktuálnym názvom. Náš klub je zaregistrovaný na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky ako občianske združenie a je tiež registrovaný ako člen  Slovenskej Taekwon Do Aliancii. Sme aj členom Medzinárodnej Taekwon Do Federácii I.T.F. (www.itftkd.org). 

V súčastnosti sa tréningy konajú v hale v Nových Zámkoch, kde sa vyučuje originálne kórejské bojove umenie zamerané na sebaobranu. V klube sa snažíme organizovať športové akcie pre našich cvičencov napríklad ako sústredenia, súťaže a pod. Taktiež sa zúčastňujeme rôznych medzinárodných súťaží na ktorých sa nám darí dobre reprezentovať nielen náš klub či mesto, ale aj našu krajinu.

Vyučujeme originálne kórejské bojové umenie zamerané na sebaobranu v kórejskom jazyku so všetkým čo k tomu patrí, ako napríklad základné techniky, kopy, sebaobrana, etika, morálna kultúra, otužovanie, strečing a ďalšie. Tréningy sú pravdaže upravené pre deti inak ako pre dospelých a tým sa zabraňuje poškodzovaniu zdravia nesprávnym cvičením u detí. Nemenej dôležitou súčasťou je aj príprava cvičencov na športovú časť Taekwon Do. Kde sa cvičenci učia súťažné pravidlá, rôzne taktiky boja, ako prečítať súpera a ďalšie iné. Tí šikovnejší sa dostávajú do širšej reprezentácie, kde sa ďalej rozvíja ich talent pod vedením reprezentačných trénerov a majstrov z celého sveta.

 

 Rovnako dôležití sú aj rekreační cvičenci, ktorí trénujú pre vlastné potešenie, zo zdravotných dôvodov, kvôli lepšej fyzickej a psychickej kondícii.
 
Vychovávame nových, budúcich asistentov, trénerov kvôli rozvoju a zvyšovaniu kvality a ďalšieho rozširovania slovenského Taekwon Do bojového umenia.

 

Taekwon Do na Slovensku propagujeme aj rôznymi exhibičnými vystúpeniami v rôznych mestách. Náš Demo Team sa niekoľkokrát zúčastnil napríklad aj na Precolor Večer bojových umení v Bratislave ale aj akciách v Nitre či priamo v Nových Zámkoch. 

Každý rok v septembri či v októbri by sme chceli pripraviť ukážku tohoto bojového umenia a tým oboznámiť verejnosť o zmysle a myšlienke Taekwon Do. (viac v kalendár akcií)

V prípade záujmu nás kontaktujte buď telefonicky, e-mailom, alebo aj osobne na tréningoch.

Ak sa chcete dozvedieť o Našich cestách kliknite v rubrike Naše noviny a pravdaže aj fotky z akcií v rubrike Galéria/ Fotogaléria.

Naše web stránky :

www.taekwondo-novezamky.eu

Stranka STA:

www.taekwondoslovakia.sk

Tešíme sa na Vás 

"taekwon"

 

 

Generál Choi Hong Hi - zakladateľ Taekwon-Do

Generál Choi Hong Hi - zakladateľ Taekwon-Do

(* 9.11.1918, † 15.6.2002 )
Ri Yong Sok

Ri Yong Sok

Majster Ri Yong Sok (*10. 12 1961 - † 12. 7 2008)
PhDr. Mgr. Michal Vavro - IV. Dan -  Hlavný tréner 3. triedy pre klub Nové Zámky,  medzinárodný inštruktor
PhDr. Mgr. Michal Vavro - IV. Dan - Hlavný tréner 3. triedy pre klub Nové Zámky, medzinárodný inštruktor
Ing. Peter Tóth, III. Dan - Predseda klubu a tréner 3. triedy v Nových Zámkoch, Reprezentant
Ing. Peter Tóth, III. Dan - Predseda klubu a tréner 3. triedy v Nových Zámkoch, Reprezentant
Jana Tóthova

Jana Tóthova

II. Dan - asistentka trénerov
Lenka Révaiová - II.Dan, asistentka trénera 3 triedy pre Nové Zámky, Reprezentantka
Lenka Révaiová - II.Dan, asistentka trénera 3 triedy pre Nové Zámky, Reprezentantka
Ďakujeme za návštevu Našej stránky a dúfame, že sa pridáte medzi Nás.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one