ITF-logo.png
hlavný partner
hlavný partner
Náš instagram
Náš instagram
stránka na FB
stránka na FB
unnamed.png
sustredenie.jpg
Sústredenie Bobrovec 2014
 
    Tak ako aj minulý rok sa členovia nášho klubu zúčastnili celoslovenského sústredenia v Bobrovci, ktoré sa konalo 29.6.2014 - 5.7.2014. V hojnom počte sa tu stretli cvičenci z rôznych častí Slovenska. Približne bolo 60 cvičiacich.
     Prvý tréning sa konal ešte v nedeľu večer po ubytovaní, ktorý bol zameraný hlavne na základné techniky. Nasledujúci deň sme všetci spoločne začínali rozcvičkou o 7:00 hod. ráno. Po raňajkách a krátkom oddychu nasledoval tréning o 10:00 hod. s reprezentačným trénerom zameraný hlavne na posilnenie nôh a na sparing. Po výdatnom obede sa konal poobedný tréning o 15:00 hod. pod vedením prezidenta STA Ivana Kika. Po dvojhodinovom tréningu sa už každý tešil na večeru a krátky oddych pred večerným tréningom, ktorý býval zameraný hlavne na tuly. Utorok sa niesol v podobnom duchu ako predchádzajúci deň, no každý sa už tešil na príchod veľmajstra Hwang Ho Yong-a 9. Dan., ktorý mal prísť v stredu. Veľmajster s nami na sústredení strávil dva dni. Postupne sme s ním prebrali základné techniky, systém matsogi, ale aj tuly. Všetko nám podrobne vysvetlil, zjednotil techniky a ukázal správne prevedenie. Večer v spoločnosti všetkých čiernych opaskov porozprával históriu Taekwondo a hlavné veci, ktoré by sme ako správni taekwondisti mali ovládať. Vo štvrtok večer sa usporiadala spoločná opekačka. V piatok sme pokračovali v trénovaní bez veľmajstra a začali sme sa pripravovať na páskovanie. Niektorí z nás cvičili aj mimo tréningov v čase oddychu, aby boli čo najlepšie pripravený a nerobili zbytočné chyby počas páskovania. V piatok namiesto poobedného tréningu sme sa vybrali do rezortu, kde sa zabavili na preliezkach a rôznych atrakciách, hlavne deti. Tak ako už býva zvykom večer, deň pred odchodom bolo namiesto klasickej večere pečené prasa a diskotéka. V sobotu ráno po raňajkách sme sa všetci zhromaždili v telocvični, kde sa konalo páskovanie. Skúšobná komisia bola zložená z prezidenta STA Ivana Kika medzinárodného inštruktora 4. Dan, Martina Surového vedúceho technického oddelenia STA 2. Dan a Petra Tótha vedúceho súťažného oddelenia 2. Dan. Celé páskovanie prebehlo bez väčších problémov a každému sa podarilo spáskovať o jeden a niektorým dokonca aj o dva technické stupne. Od Nás získali 2. Dan Jana Leckéšiová, 1. Kup Lenka Révaiová, 2. Kup Mário Kovácz.
     Následne ako sme naložili všetky veci do auta a s každým sa rozlúčili, vybrali sme sa na cestu domov. A keďže bolo pekné počasie, rozhodli sme sa ísť okúpať do Bešeňovej a dopriať si aspoň malú regeneráciu po náročnom týždni. Zo sústredenia si každý z nás doniesol kopec nových poznatkov, spoznal nových ľudí a už teraz sa všetci tešíme na budúcoročné sústredenie.
 
Autor: Lenka , Peter
29.11.2014 11:41:56
Taekwon2
Generál Choi Hong Hi - zakladateľ Taekwon-Do

Generál Choi Hong Hi - zakladateľ Taekwon-Do

(* 9.11.1918, † 15.6.2002 )
Ri Yong Sok

Ri Yong Sok

Majster Ri Yong Sok (*10. 12 1961 - † 12. 7 2008)
PhDr. Mgr. Michal Vavro - IV. Dan -  Hlavný tréner 3. triedy pre klub Nové Zámky,  medzinárodný inštruktor
PhDr. Mgr. Michal Vavro - IV. Dan - Hlavný tréner 3. triedy pre klub Nové Zámky, medzinárodný inštruktor
Ing. Peter Tóth, III. Dan - Predseda klubu a tréner 3. triedy v Nových Zámkoch, Reprezentant
Ing. Peter Tóth, III. Dan - Predseda klubu a tréner 3. triedy v Nových Zámkoch, Reprezentant
Jana Tóthova

Jana Tóthova

II. Dan - asistentka trénerov
Lenka Révaiová - II.Dan, asistentka trénera 3 triedy pre Nové Zámky, Reprezentantka
Lenka Révaiová - II.Dan, asistentka trénera 3 triedy pre Nové Zámky, Reprezentantka
Ďakujeme za návštevu Našej stránky a dúfame, že sa pridáte medzi Nás.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one