banner TKD Velky.png
hlavný sponzor
hlavný sponzor
ITF-logo.png
hlavný partner
hlavný partner
sustredenie.jpg
Sústredenie Bobrovec 2014
 
    Tak ako aj minulý rok sa členovia nášho klubu zúčastnili celoslovenského sústredenia v Bobrovci, ktoré sa konalo 29.6.2014 - 5.7.2014. V hojnom počte sa tu stretli cvičenci z rôznych častí Slovenska. Približne bolo 60 cvičiacich.
     Prvý tréning sa konal ešte v nedeľu večer po ubytovaní, ktorý bol zameraný hlavne na základné techniky. Nasledujúci deň sme všetci spoločne začínali rozcvičkou o 7:00 hod. ráno. Po raňajkách a krátkom oddychu nasledoval tréning o 10:00 hod. s reprezentačným trénerom zameraný hlavne na posilnenie nôh a na sparing. Po výdatnom obede sa konal poobedný tréning o 15:00 hod. pod vedením prezidenta STA Ivana Kika. Po dvojhodinovom tréningu sa už každý tešil na večeru a krátky oddych pred večerným tréningom, ktorý býval zameraný hlavne na tuly. Utorok sa niesol v podobnom duchu ako predchádzajúci deň, no každý sa už tešil na príchod veľmajstra Hwang Ho Yong-a 9. Dan., ktorý mal prísť v stredu. Veľmajster s nami na sústredení strávil dva dni. Postupne sme s ním prebrali základné techniky, systém matsogi, ale aj tuly. Všetko nám podrobne vysvetlil, zjednotil techniky a ukázal správne prevedenie. Večer v spoločnosti všetkých čiernych opaskov porozprával históriu Taekwondo a hlavné veci, ktoré by sme ako správni taekwondisti mali ovládať. Vo štvrtok večer sa usporiadala spoločná opekačka. V piatok sme pokračovali v trénovaní bez veľmajstra a začali sme sa pripravovať na páskovanie. Niektorí z nás cvičili aj mimo tréningov v čase oddychu, aby boli čo najlepšie pripravený a nerobili zbytočné chyby počas páskovania. V piatok namiesto poobedného tréningu sme sa vybrali do rezortu, kde sa zabavili na preliezkach a rôznych atrakciách, hlavne deti. Tak ako už býva zvykom večer, deň pred odchodom bolo namiesto klasickej večere pečené prasa a diskotéka. V sobotu ráno po raňajkách sme sa všetci zhromaždili v telocvični, kde sa konalo páskovanie. Skúšobná komisia bola zložená z prezidenta STA Ivana Kika medzinárodného inštruktora 4. Dan, Martina Surového vedúceho technického oddelenia STA 2. Dan a Petra Tótha vedúceho súťažného oddelenia 2. Dan. Celé páskovanie prebehlo bez väčších problémov a každému sa podarilo spáskovať o jeden a niektorým dokonca aj o dva technické stupne. Od Nás získali 2. Dan Jana Leckéšiová, 1. Kup Lenka Révaiová, 2. Kup Mário Kovácz.
     Následne ako sme naložili všetky veci do auta a s každým sa rozlúčili, vybrali sme sa na cestu domov. A keďže bolo pekné počasie, rozhodli sme sa ísť okúpať do Bešeňovej a dopriať si aspoň malú regeneráciu po náročnom týždni. Zo sústredenia si každý z nás doniesol kopec nových poznatkov, spoznal nových ľudí a už teraz sa všetci tešíme na budúcoročné sústredenie.
 
Autor: Lenka , Peter
29.11.2014 11:41:56
Taekwon2
Generál Choi Hong Hi - zakladateľ Taekwon-Do

Generál Choi Hong Hi - zakladateľ Taekwon-Do

(* 9.11.1918, † 15.6.2002 )
Ri Yong Sok

Ri Yong Sok

Majster Ri Yong Sok (*10. 12 1961 - † 12. 7 2008)
PhDr. Mgr. Michal Vavro - IV. Dan -  Hlavný tréner 3. triedy pre klub Nové Zámky,  medzinárodný inštruktor
PhDr. Mgr. Michal Vavro - IV. Dan - Hlavný tréner 3. triedy pre klub Nové Zámky, medzinárodný inštruktor
Ing. Peter Tóth, III. Dan - Predseda klubu a tréner 3. triedy v Nových Zámkoch, Reprezentant
Ing. Peter Tóth, III. Dan - Predseda klubu a tréner 3. triedy v Nových Zámkoch, Reprezentant
Lenka Révaiová - II.Dan, asistentka trénera 3 triedy pre Nové Zámky, Reprezentantka
Lenka Révaiová - II.Dan, asistentka trénera 3 triedy pre Nové Zámky, Reprezentantka
Ďakujeme za návštevu Našej stránky a dúfame, že sa pridáte medzi Nás.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one