ITF-logo.png
hlavný partner
hlavný partner
Náš instagram
Náš instagram
stránka na FB
stránka na FB
unnamed.png
repre.jpg
5.10.2013 Maďarsko, Jászbereny, International Taekwon Do Cup

5th Lehel Vezér International Taekwon-do Cup

     Dňa 5.10.2013 (sobota) sa konala v Jászbereny v Maďarsku medzinárodná súťaž 5th Lehel Vezér International Taekwon-do Cup, ktorej sa zúčastnili aj členovia nášho klubu. Na tejto súťaži sa zúčastnili teamy z Maďarska, Slovenska, Česka, Rakúska, Slovinska, Bosny a Hercegoviny a Chorvátska. Vďaka tomu bol počet súťažiacich naozaj ohromný.

     Krátko po našom príchode začalo oficiálne otvorenie a predstavenie teamov zúčastnených krajín. Súťaže sa mohli zúčastniť cvičenci od 8. kupu (žltý pás) v kategórii tul (zostava), ale aj v matsogi (boj/sparing). Pre niektorých z nás to bola prvá súťaž, na ktorej sme sa mohli zúčastniť aj v kategórii matsogi. Ako prvé na programe boli tuly. Každý sa snažil zacvičiť ich čo najprecíznejšie, ale možno nervozita, alebo cudzie prostredie urobilo svoje a nie vždy sa nám podarilo vyhrať. No napriek tomu sme si zobrali domov niekoľko medail. Michal Vavro vyhral 1. miesto v kategórii tul seniori 3.dan, Lenka Révaiová 1. miesto tul seniorky 6.-5. kup, Peter Tóth 3. miesto tul seniori 1.dan, Mário Kovács 3. miesto tul juniori 6.-5. kup.

     Po obedňajšej prestávke a krátkom oddychu sa už každý začal pripravovať na matsogi. Niektorí skákali na švihadlách, niektorí zase len tak na mieste. Bolo to úplne jedno, hlavné bolo rozohriať sa, spraviť si strečing, aby nedošlo k zraneniu a precvičiť si niektoré kombinácie, ktoré by sa dali využiť v boji. Po nasadení chráničov sme všetci už len čakali, kedy povedia naše meno a číslo ringu, kde sa máme dostaviť. Hoci bolo matsogi pre niektorých premiérou, v každom súboji sa dalo na čo pozerať. Niekedy prišlo k menším zraneniam, ale našťastie nič vážneho. Slovenský team vyhral aj v matsogi veľa medail (viac info na stránke STA), z nášho klubu to bola Lenka Révaiová, ktorá vyhrala 1. miesto v kategórii matsogi seniorky nad 60 kg.

     Po ukončení súťaže sme sa všetci pobalili a vydali na dlhú cestu domov, naprieč tmou. Táto skúsenosť nám dala plno nových zážitkov a vedomostí do nových súťaží, na ktoré sa už teraz tešíme.

 

Autor: Lenka

07.10.2013 08:31:11
Taekwon2
Generál Choi Hong Hi - zakladateľ Taekwon-Do

Generál Choi Hong Hi - zakladateľ Taekwon-Do

(* 9.11.1918, † 15.6.2002 )
Ri Yong Sok

Ri Yong Sok

Majster Ri Yong Sok (*10. 12 1961 - † 12. 7 2008)
PhDr. Mgr. Michal Vavro - IV. Dan -  Hlavný tréner 3. triedy pre klub Nové Zámky,  medzinárodný inštruktor
PhDr. Mgr. Michal Vavro - IV. Dan - Hlavný tréner 3. triedy pre klub Nové Zámky, medzinárodný inštruktor
Ing. Peter Tóth, III. Dan - Predseda klubu a tréner 3. triedy v Nových Zámkoch, Reprezentant
Ing. Peter Tóth, III. Dan - Predseda klubu a tréner 3. triedy v Nových Zámkoch, Reprezentant
Jana Tóthova

Jana Tóthova

II. Dan - asistentka trénerov
Lenka Révaiová - II.Dan, asistentka trénera 3 triedy pre Nové Zámky, Reprezentantka
Lenka Révaiová - II.Dan, asistentka trénera 3 triedy pre Nové Zámky, Reprezentantka
Ďakujeme za návštevu Našej stránky a dúfame, že sa pridáte medzi Nás.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one