banner_hwang2.jpg
Medzinárodný seminár s Hwang Ho-yongom
 
Po dvoch rokoch k nám znovu na Slovensko zavítal veľmajster Hwang Ho-yong, aby v Nitre spravil medzinárodný seminár. Tento seminár sa konal v dňoch 8.5.-10.5.2015 (piatok, nedeľa) v telocvični na UKF, ktorého sa zúčastnili cvičenci zo Slovenska, Česka a dokonca i z Anglicka.
Na začiatku semináru sme sa pozdravili s veľmajstrom a povedali sľub Taekwondo. Do obeda sme cvičili najnižšie tuly a veľmajster nám vysvetľoval jednotlivé techniky, načo slúžia a aké je ich správne prevedenie. V priebehu celého semináru nám rozprával aj o histórii a teórii Taekwonda. Po obede sme pokračovali v cvičení tulov, ale povedali a vysvetlili sme si aj sambo, ibo, ilbo matsogi (jedno, dvoj, trojkrokový sparing) a hosinsul (sebaobrana). Na nedeľnom seminári sme pokračovali v cvičení tulov a precvičovaní techník. Pokiaľ niekto tul ešte nepoznal a nevedel ho zacvičiť, tak iba pozeral a počúval veľmajstra, čo hovorí a vysvetľuje. Keď už väčšina z nás sedela, lebo nepoznala tuly, znamenalo to, že seminár sa už pomaly blíži ku koncu.
Na konci semináru sme veľmajstrovi poďakovali, spravili spoločnú fotku, rozlúčili sa a každý sa už tešil na nedeľný obed s rodinou.


Autor: Lenka
15.05.2015 20:54:12
Taekwon2
Budete presmerovaný na našu novú stránku a dúfame, že sa pridáte medzi Nás.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one