ITF-logo.png
hlavný partner
hlavný partner
Náš instagram
Náš instagram
stránka na FB
stránka na FB
unnamed.png
partneri.jpg
Nitra Cup 2014
 
    Dňa 26.4.2014 sa v mestskej športovej hale v Nitre konal už ôsmi ročník medzinárodnej súťaže Nitra Cup, na ktorej samozrejme nemohol chýbať ani náš klub. Súťaže sa zúčastnili rôzne kluby zo štyroch krajín: Slovenska, Česka, Maďarska a Srbska. Už od skorého rána do športovej haly postupne začali prichádzať cvičenci so svojimi trénermi.
     O 8:00 hod. bol naplánovaný začiatok porady rozhodcov, na ktorej sa rozdelili do jednotlivých ringov a v krátkosti si prešli ako správne rozhodovať. Po porade rozhodcov nasledovalo oficiálne otvorenie súťaže a privítanie všetkých prítomných. Potom, ako sa súťaž oficiálne odštartovala, súťažiaci sa začali rozcvičovať a netrpezlivo čakali, kedy ich zavolajú k jednotlivým ringom. Ako prvá na programe bola súťaž v tuloch. Na všetkých cvičencoch bolo vidieť, že sa na túto súťaž poctivo pripravovali, ale vyhrať nemohol každý. No niektorým cvičencom z nášho klubu sa to aj tak podarilo. Michal Vavro vyhral 2. miesto v kategórii tul seniori II. dan a vyšší, Peter Tóth 3. miesto tul seniori II. dan a vyšší, Henrich Arpáš 2. miesto tul seniori 4.-1. kup. Po krátkej prestávke na obed a krátkom oddychu sa súťažiaci začali pripravovať na druhú časť súťaže, ktorou bolo matsogi (sparing). Niektorí cvičenci sa na túto súťaž už dlho pripravovali a tak sa odvážili prihlásiť nie len do svojej, ale aj vyššej kategórie. Pravdaže, je to nie len fyzicky veľmi náročné, pretože súťažiaci musia často krát absolvovať aj niekoľko sparingov hneď po sebe. Jednou zo zásad Taekwonda je aj vytrvalosť, ktorú sa súťažiaci snažili dodržiavať až do poslednej chvíle, aj napriek zraneniam sa nevzdali a pokračovali v súťaži ďalej. Aj v sparingu sa nášmu klubu podarilo niekoľkokrát vyhrať. Peter Tóth vyhral 2. miesto v kategórii sparing seniori nad 85 kg a 3. miesto sparing seniori do 85 kg, Henrich Arpáš 3. miesto sparing seniori do 78 kg, Jakub Kuruc 3. miesto sparing žiaci do 50 kg. Cvičenci z nášho klubu nereprezentovali len náš klub, ale aj Slovenskú republiku. Team Slovakia získal 2. miesto v kategórii najúspešnejších teamov a od prvého miesta nás delila iba jedna medaila.
            Po skončení celej súťaže a odovzdaní ocenení a krátkom fotografovaní sme sa všetci pobalili a vybrali na cestu domov. Z tejto súťaže sme si odniesli kopec nových skúseností a zážitkov. Už teraz sa všetci tešíme na ďalší ročník tejto medzinárodnej súťaže.

Autor: Lenka
novezamky.png
25.05.2014 10:34:03
Taekwon2
Generál Choi Hong Hi - zakladateľ Taekwon-Do

Generál Choi Hong Hi - zakladateľ Taekwon-Do

(* 9.11.1918, † 15.6.2002 )
Ri Yong Sok

Ri Yong Sok

Majster Ri Yong Sok (*10. 12 1961 - † 12. 7 2008)
PhDr. Mgr. Michal Vavro - IV. Dan -  Hlavný tréner 3. triedy pre klub Nové Zámky,  medzinárodný inštruktor
PhDr. Mgr. Michal Vavro - IV. Dan - Hlavný tréner 3. triedy pre klub Nové Zámky, medzinárodný inštruktor
Ing. Peter Tóth, III. Dan - Predseda klubu a tréner 3. triedy v Nových Zámkoch, Reprezentant
Ing. Peter Tóth, III. Dan - Predseda klubu a tréner 3. triedy v Nových Zámkoch, Reprezentant
Jana Tóthova

Jana Tóthova

II. Dan - asistentka trénerov
Lenka Révaiová - II.Dan, asistentka trénera 3 triedy pre Nové Zámky, Reprezentantka
Lenka Révaiová - II.Dan, asistentka trénera 3 triedy pre Nové Zámky, Reprezentantka
Ďakujeme za návštevu Našej stránky a dúfame, že sa pridáte medzi Nás.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one