ITF-logo.png
hlavný partner
hlavný partner
Náš instagram
Náš instagram
stránka na FB
stránka na FB
unnamed.png
fotka 1.JPG
Reprezentačný seminár v NR 28-29.9.2013

V dňoch 28.9 29.9.2013 sa náš klub Taekwon-Do Academy Nové Zámky a ďalší cvičenci z celého Slovenska zúčastnil reprezentačného seminára pod vedením reprezentačného trénera SR ....... Na tomto seminári sa mohli zúčastniť všetci cvičenci od 4. Kup-u (modrý pás) a vyššie, ktorý patria do širšej reprezentácii. 

Seminár trval dva dni a začínali sme cvičiť 28.9. o 9:00, cvičili sme tri hodiny s menšími prestávkami. Potom sme mali dve hodiny obednú pauzu a po prestávke sme sa pustili do ďalšej časti semináru, kt. začínal o 14:00 a trval do 17:00. Na druhý deň sa seminár začínal tiež v rovnakú hodinu ako prvý deň, o 9:00 a trval tiež tri hodiny.

V prvý deň, v sobotu, sme zahájili tréning s rozcvičkou, pri ktorej sme sa zahriali a po nej sme pokračovali v strečingu, aby sme boli dostatočne roztiahnutí a naše telá neutrpeli žiadne zranenia, pri cvičení techník a skupinových tulov. Tréner nás učil ako efektívne a bez chyby zacvičiť skupinové zostavy, keďže sme sa na tomto seminári pripravovali už aj na súťažný tím tul. Každý jeden tul sme si dopodrobna prešli a vysvetlili nám každú jednu techniky v každom tul-e čím sme si ich všetci zjednotili. Začínali sme tuchol Chon-ji  až po tul Do-San. Nasledovala menšia prestávka a po nej sme sa pustili do matsogi, čo je súťažný boj. Naučili sme sa nové techniky, ako sa brániť pred kopmi a údermi a ku koncu do obedného tréningu sme sparovali na čas a po niekoľkých pre niekoho nekonečných minútach sme sa medzi sebou menili. Po ukončení do obedného tréningu nasledovala dvojhodinová obedná prestávka, pri ktorej sme mali čas oddýchnuť si  a prichystať sa na po obedné pokračovanie semináru. Keď sme sa všetci dostavili do haly, plný energie, tréning sme zahájili opäť rozcvičkou a pokračovali sme v matsogi, kde sme si zopakovali techniky z predchádzajúceho tréningu s pustili sa do nových. Celý do obedný tréning bol zameraný hlavne na boj, aby sme boli čo najlepšie pripravení na súťaže, ktorých sa chceme zúčastniť. Keď sme si vo dvojiciach zopakovali a naučili sa nové techniky, prešli sme zase na sparing, ktorý trval niekoľko minúty. Ako sme sparovali naberali sme viac skúseností, cítili sme sa istejší v kopoch, úderoch a hlavne sme sa nebáli robiť silnejšie a rýchlejšie techniky. Po každom sparingu sme mali minútku oddych a hneď sme sa pustili do ďalších a takto nám rýchlo prešli tri hodiny tréningu. Už v sobotu došli k menším zraneniam, ale aj napriek nim sme sa nevzdávali a pokračovali v tréningu a naberali zručnosti.

Druhý deň, nedeľu, bol tréning zahájení rozcvičkou, ktorá bola iná ako tie predošlé. Začali sme sa zahrievať sparingovými technikami z predošlého dňa. Hneď ako sme sa zahriali sme si dali samostatný strečing a po ňom sme sa pustili do zostáv. Zopakovali sme si prvé zostavy zo sobotňajšieho tréningu a pokračovali sme v ďalších, ktoré sme si tiež podrobne rozobrali, aby sme ich všetci správne a rovnako cvičili a tréner nám ukázal a opravil najväčšie chyby. Samozrejme nie všetky techniky sme si vedeli na prvýkrát opraviť, ale odniesli sme si z obidvoch dní úžasné skúsenosti. Ďalšou časťou tréningu bol cvičenia na držanie nôh, ktoré zahŕňali kopy ako sú Yop Chagi a Dollyo Chagi. Vykonávali sme cviky aj na vytrvalosť, aby sme získali väčšiu silu a stabilitu v kopoch. Po tomto všetkom už pomaličky prišiel koniec nášho seminára a ten sa dial vo forme kondičných cvičení. Zahŕňali kliky, „brušáky", drepy, cvičky na posilnenie celého tela, keďže taekwondista musí komplexne posilňovať svoje telo.

Po ukončení semináru sme sa vyčerpaní, ale veľmi šťastný pobrali do šatní a všetci sme sa chystali na cestu domov, niektorých čakala dlhšia cesta, iní boli doma hop šup. Za celý bez problémový priebeh semináru sme vďačný trénerovi , za vybavenie kvalitnej haly patri vďaka Slovenskej Taekwon Do Aliancii a na koniec patrí veľká vďaka sponzorom ktorý hradili výdavky spojené so seminárom.

Autor: Dianka

03.10.2013 21:36:25
Taekwon2
Generál Choi Hong Hi - zakladateľ Taekwon-Do

Generál Choi Hong Hi - zakladateľ Taekwon-Do

(* 9.11.1918, † 15.6.2002 )
Ri Yong Sok

Ri Yong Sok

Majster Ri Yong Sok (*10. 12 1961 - † 12. 7 2008)
PhDr. Mgr. Michal Vavro - IV. Dan -  Hlavný tréner 3. triedy pre klub Nové Zámky,  medzinárodný inštruktor
PhDr. Mgr. Michal Vavro - IV. Dan - Hlavný tréner 3. triedy pre klub Nové Zámky, medzinárodný inštruktor
Ing. Peter Tóth, III. Dan - Predseda klubu a tréner 3. triedy v Nových Zámkoch, Reprezentant
Ing. Peter Tóth, III. Dan - Predseda klubu a tréner 3. triedy v Nových Zámkoch, Reprezentant
Jana Tóthova

Jana Tóthova

II. Dan - asistentka trénerov
Lenka Révaiová - II.Dan, asistentka trénera 3 triedy pre Nové Zámky, Reprezentantka
Lenka Révaiová - II.Dan, asistentka trénera 3 triedy pre Nové Zámky, Reprezentantka
Ďakujeme za návštevu Našej stránky a dúfame, že sa pridáte medzi Nás.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one