ITF-logo.png
hlavný partner
hlavný partner
Náš instagram
Náš instagram
stránka na FB
stránka na FB
unnamed.png
Medzinárodná súťaž v Třeboni, Česká republika, 30.11.2013
Plakát_Třeboň_Open_2013_verze_1.jpg

Třeboň Open 2013

30.11.2013

 

    Dňa 30.11.2013 (sobota) sa v Čechách konala medzinárodná súťaž Třeboň Open 2013, ktorej sa zúčastnili i cvičenci z nášho klubu. Na súťaži sa zúčastnili tímy z Česka, Slovenska a Slovinska.

     Do Třebone sme pricestovali v piatok večer, hneď sme sa išli zaregistrovať, tí čo sa prihlásili na sparing sa museli aj prevážiť. Po registrácii sme sa všetci išli ubytovať a spoločne navečerať.

     Na druhý deň (sobota) ráno po raňajkách sme všetci spoločne prešli do haly, kde sa konala súťaž. Po oficiálnom otvorení, uvítaní tímov, predstavení organizátorov a rozhodcov súťaž mohla začať. Súťažilo sa v kategóriách: tul (zostava), matsogi/sparing (boj), wirok (prerážania) a T-ki (špeciálne techniky). Ako prvé na programe boli tuly. Každý z nás sa ich snažil zacvičiť čo najlepšie, no nie vždy sa nám podarilo, lebo adrenalín a stres si vybrali daň. Z nášho klubu získala 2. miesto Lenka Révaiová v kategórii tul seniorky 8.-5. kup. Po tuloch nasledovala 45 minútová prestávka na obed, po ktorej sa každý začal pripravovať na matsogi. Všetci sa najprv dôkladne zahriali a spravili strečing, aby nedošlo k zraneniam. Potom všetci už len čakali, kedy povedia ich meno a ku ktorému ringu sa majú dostaviť. Pre niektorých bolo matsogi premiérou, alebo prvé po dlhom čase, no na každom zápase sa dalo načo pozerať. Hoci  prišlo aj k zraneniam, tak sa našťastie nestalo nič veľmi vážne. Slovenskému tímu sa v matsogi podarilo vyhrať niekoľko medailí, z nášho klubu to bol Peter Tóth, ktorý vyhral 3. miesto v kategórii matsogi seniori +85 kg. Oliver Kolárik získal tiež 3 .miesto v kategórii juniorov. Po matsogi nasledovalo silové prerážanie, v ktorom prešli kvalifikáciou 3 cvičenci zo Slovenska, z toho jeden z nášho klubu - Michal Vavro. Počas celej súťaže prebiehala aj súťaž v špeciálnych technikách, ktorej sme sa pre tento krát nezúčastnili.

     Po ukončení súťaže a spoločnej fotke sme sa všetci pobalili a vybrali na dlhú cestu domov obohatený o nové skúsenosti a zážitky.

Súťaž hodnotíme veľmi pozitívne, kvalitne zrealizovaná a za jej rýchli priebeh sme všetci veľmi vďačný. Určite sa aj o rok dostavíme aby sme buď obhájili, alebo zabojovali o lepšie umiestnenia.

 

„taekwon“

Autor: Lenka, Peter

02.12.2013 22:16:12
Taekwon2
Generál Choi Hong Hi - zakladateľ Taekwon-Do

Generál Choi Hong Hi - zakladateľ Taekwon-Do

(* 9.11.1918, † 15.6.2002 )
Ri Yong Sok

Ri Yong Sok

Majster Ri Yong Sok (*10. 12 1961 - † 12. 7 2008)
PhDr. Mgr. Michal Vavro - IV. Dan -  Hlavný tréner 3. triedy pre klub Nové Zámky,  medzinárodný inštruktor
PhDr. Mgr. Michal Vavro - IV. Dan - Hlavný tréner 3. triedy pre klub Nové Zámky, medzinárodný inštruktor
Ing. Peter Tóth, III. Dan - Predseda klubu a tréner 3. triedy v Nových Zámkoch, Reprezentant
Ing. Peter Tóth, III. Dan - Predseda klubu a tréner 3. triedy v Nových Zámkoch, Reprezentant
Jana Tóthova

Jana Tóthova

II. Dan - asistentka trénerov
Lenka Révaiová - II.Dan, asistentka trénera 3 triedy pre Nové Zámky, Reprezentantka
Lenka Révaiová - II.Dan, asistentka trénera 3 triedy pre Nové Zámky, Reprezentantka
Ďakujeme za návštevu Našej stránky a dúfame, že sa pridáte medzi Nás.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one