DSC_0981.JPG
Ukážka originálneho Taekwon Do I.T.F. 30.9.2013

Ukážka originálneho Taekwon Do I.T.F.

     Dňa 30.9.2013 náš klub pripravil v spolupráci s STA demo teamom ukážku originálneho Taekwon Do I.T.F.. Po tom ako sa diváci usadili na svoje miesta a nastavili sa kamery NZTV, mohla začať ukážka na ktorú už netrpezlivo čakali všetci prítomný.

     Po predstavení a pozdravení sa divákom nasledovala ukážka prvého tulu chon-ji v prevedení iba sedem ročného chlapca, čo dokazuje, že s bojovým umením sa dá začať už vo veľmi mladom veku. Ďalej nasledoval team tul v prevedení farebných pásov. Tul (zostava) je cvičenie bojových prvkov pri ktorom cvičenci ukazujú svoju technickú úroveň. Neskôr nasledovala ukážka 3-krokového a 2-krokového boja (sambo matsogi, ibo matsogi), ktorý je vlastne nácvikom na voľný boj. Jeho hlavnou úlohou je osvojenie si správnych útočných a obranných techník. Ďalej v programe bolo prerážanie dosiek rôznymi časťami ruky. Týmto spôsobom cvičenci dokazujú, že ich technika je dostatočne razantná na to, aby vyradili súpera z boja rýchlo a učinne. Potom nasledoval team tul hwa-rang v prevedení čiernych pásov, ktorý obsahoval už aj ťažšie techniky, ale aj napriek tomu bol tul perfektne zacvičený synchrónne. Po team tule nasledovala ukážka 1-krokového boja (ilbo matsogi) v podaní čiernych pásov, ktorý ukázali spomalené techniky nohami, ktoré sú naozaj náročné na prevedenie. Neskôr nasledovalo prerážanie dosiek rôznymi časťami nohy a ukážka špeciálnych techník, hlavne vo výskoku, ktoré sa skladajú aj z rôznych gymnastických prvkov. Ukážka sebaobrany proti neozbrojenému útočníkovi bolo prevedené tak aby publikum malo predstavu ako sa dokáže pomocou Taekwon Do umenia obrániť. Po tejto ukážke nasledovala aj sebaobrana proti nožu, kde sa predviedli veľmi nebezpečné techniky, ktoré útočníka nielen odzbroja, ale rovno ho vyradia z boja. Ku koncu programu bolo lámanie drevených hranolov o telo, pri ktorom musí cvičenec poriadne napnúť svaly a dlhý čas otužovať svoje časti tela, inak by mohlo dôjsť k vážnemu zraneniu. Zlatým klincom programu bolo prerážanie škridiel a stavebného materiálu rôznymi technikami rukami. Diváci mali pri tejto časti vystúpenia zatajený dych. Pri  prerážaní cvičenci dokazujú nie len svoju telesnú silu, ale aj silu svojej mysle či vôle.

     Bez poriadneho tréningu by sa o to nemal nikto pokúšať, lebo môže prísť aj k vážnemu zraneniu.

     Na záver Nás diváci odmenili veľkým potleskom. Ďakujeme, že sa prišli na nás pozrieť, o rok pripravujeme ďalšiu ukážku tešíme sa na Vás.

 Dúfame, že sa vystúpenie všetkým páčilo a náš klub sa rozrastie o veľa nových členov. 

Autor: Lenka

03.10.2013 21:53:10
Taekwon2
Budete presmerovaný na našu novú stránku a dúfame, že sa pridáte medzi Nás.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one